avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunerea declaratiei unice pentru activitatea de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunerea declaratiei unice pentru activitatea de tranzactii cu criptomonede

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie legata de depunerea declaratiei unice pentru activitatea de tranzactii cu criptomonede.
Daca in anul 2022 am investit anumite sume dar nu prea am avut retrageri, iar in anul 2023 nu am mai investit in schimb am avut mai multe retrageri, dar per total sunt inca pe minus deoarece depunerile din 2022 au fost mai mari decat retragerile din 2023, mai este nevoie sa depun declaratia unica in acest an?
Va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 29 Aprilie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:01, 29 Aprilie 2024
Da. O depuneți în fiecare an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul pe venit din investitii la bursa si cryptomonede MariusDanPopa MariusDanPopa Declaratia Unica 212: Sa spunem ca am obtinut venituri, ca persoana fizica, din investitiile la bursa in Romania: 100000 RON. Din venitul obtinut insa am ... (vezi toată discuția)
Declaratia unica pe 2023 Alo2016 Alo2016 In Declaratia Unica pe 2023, daca venitul efectiv realizat in 2022 este practic acelasi cu cel estimat prin Declaratia Unica depusa pe 2022, pot sa nu mai ... (vezi toată discuția)