Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunerea declaratiei unice pentru activitatea de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunerea declaratiei unice pentru activitatea de tranzactii cu criptomonede

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie legata de depunerea declaratiei unice pentru activitatea de tranzactii cu criptomonede.
Daca in anul 2022 am investit anumite sume dar nu prea am avut retrageri, iar in anul 2023 nu am mai investit in schimb am avut mai multe retrageri, dar per total sunt inca pe minus deoarece depunerile din 2022 au fost mai mari decat retragerile din 2023, mai este nevoie sa depun declaratia unica in acest an?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Da. O depuneți în fiecare an.