Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna! Conform HG 1425/2006 pentru a putea fi evaluator ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna! Conform HG 1425/2006 pentru a putea fi evaluator de risc ...

Buna!
Conform HG 1425/2006 pentru a putea fi evaluator de risc si sef sepp ai nevoie de studii superioare tehnice, agricole sau silvice. Exista asa ceva la noi in tara care sa ofere studii doar la distanta?
Nu. Nu am auzit de asa ceva. Sunt cursuri din cate stiu, organizate de o facultate din Petrosani, care vine in fiecare judet, pe un grafic. Incercati sa-i contactati.
Sunt destule centre universitare care organizeaza studii la distanta. Doar interesati-va.
HG nr. 1425/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare se refera la conditii cerute pentru a putea obtine abilitarea de la ITM si pentru a fi sef SEPP, nu si la evaluator de risc.
Pentru evaluator de riscuri profesionale gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /
Corect.
Meseria de evaluator de riscuri profesionale nu se regaseste in COR.