Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua daca am muncit in Anglia din 2016, si ma ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua daca am muncit in Anglia din 2016, si ma intorc acuma ...

Buna ziua daca am muncit in anglia din 2016, si ma intorc acuma in țară, si soția mea este insarcinata si naste pe 2 august, pot beneficia de indemnizatie, avand in vedere ca in tot acest timp am muncit ca self-employed?
Nu veti beneficia de indemnizatia pentru CCC, daca ati prestat activitate numai in afara tarii .
Dar daca ma voi duce in Romania si voi munci 2 luni, pana naste sotia, am dreptul la indemnizatie? Si daca da, ce documente am nevoie?
Cel mai bine intrebati la ANPIS , intrucat Anglia nu mai este stat membru UE ..
[ link extern ] /