Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal ajutor

la firma s-a facut angajari, si cum este normal , a introdus in revisal, dar surpriza a fost ca dupa analize nu s-a mai prezentat la firma pt. semnarea contractului, ce fac? cum ii scot din revisal?tot cu comisia de cercetare, scrisori s confirmari, chiar daca nu s-a semnat contractul?
multumesc
1. Daca nu s-a semnat CIM si nu a fost inregistrat la firma, cum l-ati raportat in Revisal?
2. S-ar putea ca ITM sa va sanctioneze pentru raportare eronata in Revisal.
suntem firma cu capital mixt, nu ducem acte la itm, a trbuit inregistrzt cu o zi inainte de inceperea activitatii, ajutati-ma, ce fac?
multumesc
Intrucat c.i.m. nu a fost semnat de ambele parti, aceste nu-si produce efecte juridice astfel incat este posibila anularea acestuia din REVISAl.
ok, am inteles, dar cum procedez, eu nu duc acte la ITM suntem societate mixta, cum fac sa-l scot din revisal?
multumesc mult
II faceti incetarea c.i.m. ... sau exista varianta anularii acestuia ca fiind introdus gresit in program...cu riscul sanctionarii transmiterii de date eronate.