Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ridicare ipoteca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ridicare ipoteca

in 2001 a fost cumparat un imobil care era ipotecat la banca de credit cooperatist bankcoop s.a. intre timp a fost achitata datoria catre banca dar nu au fost facute demersurile necesare ridicarii ipotecii. cum se poate face acest demers?
aveti idee daca mai exista aceasta societate? va multumesc.
Banca respectiva ori succesoarea in drepturi ar trebui sa va elibereze dovada restituirii integrale a imprumutului .
Acest inscris se depune la Cartea funciara cu solicitarea de radiere a mentiunilor (sarcinilor).
BANKCOOP – Banca Generala de Credit si Promovare SA se afla in faliment, fiind reprezentata prin lichidatorii judiciari:
- RVA INSOLVENCY SPECIALISTS SPRL, cu sediul in Bucuresti, str. Turturelelor nr. 11A, et.4, sector 3, tel 021/321.44.53, fax 021/322.42.29, e-mail office@rva.ro si
- PRICEWATERHOUSECOOPERS BUSINESS RECOVERY SERVICES SPRL, cu sediul in Bucuresti, str Costache Negri nr. 1-5, clădirea Opera Center, et. 5, sector 5, tel. 021/202.86.00, fax 021/202.87.00, e-mail speranta.munteanu@ro.pwc.com