Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... sentinta divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

sentinta divort

care este termenul de instintare al piritului, al unei hotarare de divort ramasa in pronuntare ? Va multumesc!
care este termenul de instiintare a ce?........... nu prea inteleg intrebarea dvs.
Hotararile civile se redacteaza in termen de 30 de zile de la pronuntare, apoi se comunica ambelor parti.
De la data comunicarii va curge termenul de apel care este de 30 de zile.
Partile pot afla insa care este solutia pronuntata de instanta, in ziua urmatoare celei in care instanta a ramas in pronuntare, de la condica de sedinte sau de pe portalul instantei respective.