Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pentru contributia la pensii se tine cont de venitul ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pentru contributia la pensii se tine cont de venitul realizat?

daca poate cineva sa ma lamureasca daca pfa-urile sunt obligate sa cotizeze la pensii indiferent de veniturile realizate?
sau exista o lege in acest sens? multumesc mult.
Daca realizeaza venituri realizate mai mari de 8468 lei/an are obligatia asigurarii si platii CAS pentru pensie conform art. 6 din Legea pensiilor nr. 263/2010.