Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... radiere masina fara acte
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

radiere masina fara acte

Sotul meu a vandut masina acu vreo 5 ani fara sa faca macar un contract de mana cu sau fara martori.A fost vanduta de vreo doua ori din cate am inteles de pe la niste cunostinte care au mai vazut-o pe ici pe colo pana cand a incaput pe mana unui tigan care umbla cu fier vechi.Acesta a purtat-o vreun an dupa care ne-a trimis raspuns printr-un cumatru ca a taiat masina si a dat-o la fier vechi iar daca vrem sa ne dea actele si numerele sa o putem radia sa-l cautam cu 200 ron
Mentionez ca impozitul pe anul trecut l-am platit eu,asa ca mi se pare nedrept sa mai ceara si alti bani.
Cum as putea face sa radiez masina fara sa-i dau bani tiganului?
Am gasit ceva discutii pe net despre o declaratie pe propria raspundere.............
Credeti ca s-ar putea rezolva astfel?

Contactati personal SPR evidenta auto,detaliati succesiunea de evenimente
Autoritatea va verifica baza proprie de date si poate elibera dovada ,in baza careia administratia fiscala va dispune radierea auto,dupa achitarea debitelor in urmarire