Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA PFA neplatitor TVA trebuie sa plateasca impozit ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

PFA neplatitor TVA trebuie sa plateasca impozit forfetar ?

buna ziua,
am deschis anul trecut PFA ,nu am avut decat cheltuieli (de infiintare) pe anul trecut ca si activitate,iar anul acesta tot decat cheltuieli#-o....
Intrebarea E ....plateesc ori nu acel impozit?daca da....conditii de inchidere/suspendare activitate?
MM
o zi buna.
PFA-urile nu platesc acesl impozit, acela se adreseaza numai societatilor comerciale
=D>...inca nu se aplica preveerile OG 34/2009 si PFAurilor
~ Conținut șters la cerere ~
OUG nr. 34/2009 nu se aplica in cazul PFA-urilor sau Intreprinderilor Individuale.
subaseanu a scris:

daniela vorovenci a scris:

=D>...inca nu se aplica preveerile OG 34/2009 si PFAurilor

Dar intreprinderilor individuale? activitate de IT

OG34/2009 nu se aplica nici inteprinderilor individuale , indiferent de acrtivitatea pe care o presteaza.
Mult succes ,