Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... onorariul unui notar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

onorariul unui notar

am o nelamurire! unde pot sa gasesc onorariul unui notar pentru dezbaterea unei succesiuni?
Pot sa contest un astfel de onorariu daca mi se pare exagerat in raport cu munca depusa de acesta? La Camera Notarilor Publici sa ma adresez?
Va multumesc si sper sa ma ajutati sa imi gasesc un raspuns la nedumeririle mele!
In acest sens,puteti consulta Ordinul nr. 943/C/2005 pt aprobarea Normelor cu privire la tarifele de onorarii ale notarilor publici
Dar si Normele cu privire la tarifele de onorarii ale notarilor publici:)
E util sa consultati si Ordonanta nr. 12 din 29 ianuarie 1998 ,privind taxele de timbru pentru activitatea notarială.
Edbah a scris:
E util sa consultati si Ordonanta nr. 12 din 29 ianuarie 1998 ,privind taxele de timbru pentru activitatea notarială.

A fost abrogata de Codul Fiscal acum multa vreme.
multumesc pentru aceste indicatiii la toata lumea
o zi buna