Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dovada legala de membru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dovada legala de membru

Ma aflu in proces cu asociatia de proprietari. Ei prezinta ca dovada de membru niste nume in tabel.
Asta nu este o dovada a calitatii de membru al asociatiei de proprietari.
Care este atunci o dovada acceptabila de instanta ca fiind document oficial, nu facut pe genunchi?
Legea spune ca proprietarii pentru a deveni membri trebuie sa semneze un act aditional la acordul de asociere. Aceste acte aditionale si un extras CF, poate? Sau altceva?
Multumesc mult. Va rog sa mutati acest topic in Drept Civil. Nu se poate din interfata face acest lucru. Doresc raspuns de la un avocat.
Sever Simion, Consultant resurse umane