avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Activitate Enache Constantin

Activitate Enache Constantin

banca presupune ca la adresa lui din buletin s-au montat termopanele. si va multumesc
da, este foarte simplu si eu a-m facut la fel.te duci la notar si spui ce vrei si intr-o 1/2 saptamani este gata.
tatal meu a decedat ,avand un credit pentru bunuri, cu care si-a achizitionat termopane ,.apartamentul fiind pe numele meu,si renuntand la succesinea dupa el,acuma banca, ma someaza si ma ameninta ca vine si imi ia termopanele cu ordin de executare silita .este legal odata ce apartamentul este almeu si eu renuntand la mostenire?


va multumesc mult ,mi-ati luat o piatra de pe inima .va pup
Tata mi-a cedat si partea lui prin tribunal cu hotarare irevocabila si definitiva deci el nu mai avea nimic pe numele lui
tatal meu a decedat acum 2 luni si avea un credit,eu am renuntat la succesiune de pe urma lui.defapt el nu mai avea nimic pe numele lui ,doar creditul respectiv deoarece imi cedase mie pertea lui, dupa succesiunea mamei, deci el nu avea nimic pe numele lui ,si banca ma obliga sa platesc eu restul de credit . Ce fac in situatia aceasta . deci eu nu mai sunt mostenitoarea lui.