avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1441 soluții astăzi
Forum Activitate droiman

Activitate droiman

Răspuns la discuția Abuz GDF Suez
Eu am fost deconectata pentru neplata, deoarece nu am primit ultima factura. A venit o echipa de baieti destepti si capabili, m-au deconectat, fara sa citeasca si ei un index, sa il confrunte cu cei de la birouri (doar nu suntem in era tehnologiei si a smart phone-urilor) ar fi aflat si ei ca indexul lor e dublu fata de cel real si ca eu practic nu aveam nimic de plata. Nu te anunta nimeni ca vei fi deconctat...te trezesti cu o hartie agatata de contor. Imediat cum am observat acea hartie, am luat la cunostinta de deconectare. Am sunat la Gdf, i-am intrebat daca e normala aceasta obordare, le-am transim indexul real, au realizat ca eu nu aveam nimic de plata si imediat a doua zi, fara sa le cer reconectare, au trimis echipa de baieti capabili. Toate bune si frumoase pana primesc urmatoare factura unde am inclusa taxa de deconectare/reconectare, deplasarea echipei fantastice. Deci in concluzie ma poate lamuri si pe mine cine...de ce trebuie sa platesc eu aceasta taxa daca eu real nu aveam nimic de plata? Daca tot acea echipa fantastica ar fi venit din trei in trei luni cum se mentioneaza in hartiile lor, sa faca o autocitire, nu am fi ajuns la aceasta deconectare. De ce trebuie eu sa platesc neconcordanta dintre echipele GDF?