avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2038 soluții astăzi
Forum Activitate sufletdur

Activitate sufletdur

Nu am primit nicio amenda si nici proces verbal.Am uitat sa spefic faptul ca sunt minor,iar in acel moment nu puteam face rost de banii respectivi.Si imi trebuia pentru ca sunt elev si aveam nevoie pentru a face naveta fiindca nu sunt din oras.
Buna ziua,in data de 6 aprilie mi-a fost furat abonamentul.Dupa ce l-am pierdut mi-am adus aminte ca o fata ma contactase inainte de inceperea lunii daca sunt dispus sa cumpar un abonament.Imediat dupa ce l-am pierdut,am vorbit cu ea si mi-a oferit un abonament la un pret redus,spunandu-mi ca aceste abonamente au fost primite de catre bunica ei care lucra la BCR,in mod gratuit.Astazi cand mi-a fost cerut abonamentul la control,mi-a fost confiscat pe motiv ca era fals.Am probe(mesaje pe facebook si mesaje pe telefon care demonstreaza ca fata aceea este vinovata),eu nu am stiut nimic despre faptul ca abonamentul imi este contrafacut. In momentul de fata imi este frica de faptul ca as putea patii ceva,deoarece pe acel abonament era scris numele meu. Ce-as putea face in aceasta situatie?