avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1973 soluții astăzi
Forum Activitate SDI007

Activitate SDI007

Cam cat ar costa o expertiza tehnica pentru toate apartamentele de sub noi ( 4 la numar ) ? Ce acte ar trebuie sa cerem de la Asociatie pentru a ne dovedi nevinovatie ? Multumesc!
Locuiesc la etajul 4 al unui bloc . Proprietarul de la apartamentele de sub mine ( parter, et. 1 , et. 2 si 3 )vrea sa cumpere si etajul 4 , pentru aceasta el face presiune asupra noastra pentru ai vinde apartamentul . Eu nu am vrut sa il vand , motiv pentru care el incearca sa da vine pe noi ca l-am inundat si ca am provocat daune apartamentelor de mai jos . Inainte reclamantul avea doar parterul , etajul 1 si 2 , si punand presiune pe vecinii de la etajul 3 ei s-au mutat . Acum pune presiune pe noi cei de la etajul 4 . Precizez ca apartamentele de la etajul 3 , unde au stat vecinii nostri sunt in conditii bune , pe cand cele de la parter , etajul 1 si 2 sunt degradate . Mentionez de asemeanea ca apartamentele respective nu sunt incalzite de ani buni . ( cel putin 5 ani ) . Iar reclamatul iernile trecute a lasat geamurile deschise la toate apartamentele , sa ne faca rau . Din aceasta cauza i-au crapat toate tevile de apa si canalizarea . Pentru aceasta el ne-a dat in judecata zicand ca noi am stricat apartamentele .