avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1409 soluții astăzi
Forum Activitate emmmmma

Activitate emmmmma

Data nasterii ar fi in iulie 27, si eu am fost angajata din aprilie 2016 pana astazi 20 martie 2018 la o societate, si din 8 decembrie 2017 am mai facut un contract de 4 ore pe care tot astazi l-am incheiat. Pe ultimele 3 luni, am avut 3000 net, iar pana in decembrie 2017 net 1050( minim economie). Multumesc mult

Cornel Vasile a scris:

Care este data prezumata a nasterii si detaliati statutul dvs in ultimii doi ani anteriori acestei date?

Data nasterii ar fi in iulie 27, si eu am fost angajata din aprilie 2016 pana astazi 20 martie 2018 la o societate, si din 8 decembrie 2017 am mai facut un contract de 4 ore pe care tot astazi l-am incheiat. Pe ultimele 3 luni, am avut 3000 net, iar pana in decembrie 2017 net 1050( minim economie). Multumesc mult

Cornel Vasile a scris:

Care este data prezumata a nasterii si detaliati statutul dvs in ultimii doi ani anteriori acestei date?

Buna ziua! Spuneti-mi va rog mult, daca eu mi-am dat azi demisia( am fost angajata 1 an si 11 luni) si sunt insarcinata in 5 luni, mai beneficiez de indemnizatie 85%? Ideea este ca maine cel tarziu fac un contract nou, si voiam sa stiu daca intreruperea de contract afecteaza atat indemnizatia, cat si un posibil credit pentru casa. Va multumesc mult!
Răspuns la discuția Bani casatorie 2017
Buna ziua! S-a aprobat aceasta lege pentru cei 15000 lei primiti de catre tinerii casatoriti? In caz contrar, cum sta situatia? Multumesc