avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1968 soluții astăzi
Forum Activitate stoian_marian_f

Activitate stoian_marian_f

Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
Ehh .. asta este,faptul este consumat. Acum o sa suport consecintele si nu ma astept la o rezolvare rapida...doamne ajuta si sa auzim de bine
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
Permite-mi sa te contrazic...alcoolul este mult mai nociv decat thc-ul....poate vroiai sa spui ca riscul este mult mai mare(in vederea permisului)..moftul era de partea mea nicidecum de partea legii si pusti ii poti spune cui vrei tu...insa nu mie. Eu am 40 de ani si fumez de 13 ani...nu am avut accidente cu toate ca in 5 ani am facut international peste 2.5 milioane de km(am kilometrii facuti cu spatele cat nu are un sfert din politia romana cu fata)...legea de cacat este doar la noi in tara si in coreea de nord...nu se tolereaza nu pentru ca nu se poate, ci doar ca sa creasca gradul pe umar si pentru primirea laudelor cuvenite ca bani in plus la salariu nu ia nimeni ca ma prins pe mine...asta este....nu ne putem pune cu o intreaga industrie farmaceutica ca sa legalizam thc-ul cum nici cu conducerea tarii nu o putem face...cum sa se legalizeze iarba cand inca se fac bani multi in romania cu asa ceva...daca s-ar legaliza multi functionari atat din guvern,politie cat si traficantii au de suferit...stima pt raspunsul dumneavoastra domnule Domitian si toate cele bune
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
mai lasat fara cuvinte...imi pare rau...sper sa nu ma astepte aceeasi pedeapsa si sper sa nu avem mult de tras doar pt ca ne-am facut un moft. Bafta multa si sper sa auzim de bine :(
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
am inteles...daca rezolvi ceva anunta si tu pe aici...mai sunt multi in cazul tau...ms si sa auzim de bine
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
salutare amice...ai reusit sa-ti iei permisul inapoi?
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
ms mult andrei...eu abia peste 2-3 zile o sa merg sa ma interesez de dosar si ce trebuie facut...ne mai auzim...seara buna
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
Va multumesc din suflet...o iau ca pe o incurajare...insa as dori sa stiu daca se ia in calcul faptul ca nu am cazier? este prima mea abatere de genul asta...puncte ca am fortat semaforul sau ca nu am centura sau pt viteza DA ..dar nimic altceva...mi-am recunoscut greseala nu am fost recalcitrant sau certaret...insa nu mi-am platit analizele ca sincer nu am avut nu ca nu as fi vrut. seara buna!
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
ms mult pt informatie Andrei...sper ca la mine sa nu fie atat de dificil...eu nu am avut posesie sau ceva prin masina nu am avut permisul luat decat pt puncte timp de 15 ani fara condamnari sau cazier...doar ca in momentul in care am fost testat ma aflam sub influenta unui drog psihoactiv(THC)...sper ca procurorul care se ocupa de caz sa tina cont si de asta...toate cele bune ..ms si sa auzim de bine
Răspuns la discuția Canabis la volan și deținere
salut...ai rezolvat pana la urma cu permisul?
este perfect adevarat si aveti perfecta dreptate in ceea ce spuneti...insa nu am facut nimic altceva in afara ca am spus ca nu imi sunt cunoscuti termenii...dumneavoastra daca nu va place ceva ...acceptati? clar nu...nici mie nu imi era suficient raspunsul doamnei avocat si drept dovada am cerut alt raspuns ... nu am spus ca doamna avocat sa se abtina sau sa nu isi dea cu parerea...nu o luati ca o chestie personala ca nici macar nu va cunosc..cum as putea? insa cred ca sunt intr-o situatie destul de complicata indiferent ca ma reprezinta un avocat sau nu... vroiam sa stiu la ce sa ma astept ...nimic mai mult...inca odata scuze daca am deranjat...multumesc si doamnei avocat pt intentie si tuturor celor ce fac cate o exceptie chiar si fara onorariu... in randul celor ce au nevoie de un sfat,ajutor etc... toate cele bune si spor la treaba!!