avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1925 soluții astăzi
Forum Activitate Vivian131313

Activitate Vivian131313

Am proprie 50%din venit pentru pensie de întreținere. Îmi mai poate pune proprie vreun creditor? Ce poate face angajatorul daca i- venit somație?
Răspuns la discuția Recuperare permis de conducere
Eu va rugam sa imi spuneti cum imi pot recupera permisul. Am inteles ca trebuie legalizată aceasta hotărâre la tribunal. Cu ea,cu dovada fara drept de circulație și cu cerere la comandant. Asa este? Si la cat timp după ce a venit acasă "hotărârea sentinta penala.
Buna ziua. Am Si eu o nelămurire. Va rog daca se poate sa ma ajutati sa inteleg o "comunicare hotărâre penala" E definitivă? Precizez ca am am primit 8 luni cu amânarea pedepsei pentru conducere sub influența alcoolului. In aceasta hotărâre nu precizează nicăieri de a nu mai avea dreptul să conduc o perioadă. Imi pot lua permisul inapoi? Cum? Fapta s-petrecut acum10 luni. Va multumesc.
Buna ziua. Am Si eu o nelămurire. Va rog daca se poate sa ma ajutati sa inteleg o "comunicare hotărâre penala" E definitivă? Precizez ca am am primit 8 luni cu amânarea pedepsei pentru conducere sub influența alcoolului. In aceasta hotărâre nu precizează nicăieri de a nu mai avea dreptul să conduc o perioadă. Imi pot lua permisul inapoi? Cum? Fapta s-petrecut acum10 luni. Va multumesc.