avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Activitate Johnyca

Activitate Johnyca

Buna ziua! Poate cineva sa ma ajute intr-o problema? Am primit de la o societate RCA o Înștiințare de plata de 5800 de Euro urmat in urma unui accident in care șoferul consumase alcool Menționez ca doar polița de asigurare era pe numele meu eu nefiind in mașina . Dacă îmi puteți spune ce trebuie sa fac,trebuie sa plătesc eu acei bani? In acea Înștiințare este trecut numele șoferului care a produs accidentul. Mulțumesc!
Mulțumesc pt răspunsurile Dvs. As mai avea o întrebare dacă depun in contul spitalului o suma modica in fiecare luna ce poate să-mi facă? Menționez ca nu am proprietăți pe numele meu mulțumesc o zi buna!

Laszlo Bicsak a scris:

Din pacate trebuie sa platiti spitalizarea, deoarece RCA-ul dumneavoastra garanteaza doar pentru terti, nu si pentru cel vinovat. In cazul in care nu platiti, este posibil sa va dea spitalul in judecata si sa va execute. Despre plata spitalizarii cititi aici [ link extern ]

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
@Ioan Ciobanu
Mulțumesc!

@Laszlo Bicsak
Buna seara! Cred ca asa se numește autovatamare.multumesc!
Buna ziua! Am avut un accident rutier in care am fost autor și victima după 27 zile de spitalizare am primit o factura de 27100 lei Menționez ca sunt asigurat trebuie sa plătesc aceasta suma? Nu lucrez și nu îmi pot permite sa plătesc aceasta suma. Multumesc