avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1898 soluții astăzi
Forum Activitate bobomihailescu

Activitate bobomihailescu

Răspuns la discuția Amenda circulatie italia
Buna ziua.
De la aceeasi firma, am primit si eu o notificare si tot pentru viteza, din Italia, data 10.07.2018.
Nu am primit procesul verbal, de la politia italiana printr-o scrisoare recomandata.
Am cerut prin email procesul verbal. Ei mi-au trimis tot o notificare, de data aceasta in engleza, fara semnatura si
fara stampila, care nu era de la politia italiana. Are sus in stanga un antet cu PROVINCIA DI PISA.
Pe a doua pagina, a notificarii, jos, intr-un chenar, este sdresa unui website : info.babyloweb.eu. si mai este o parola
si un username, unde se gasesc informatii despre ,, infractiune" . Am intrat si am gasit poza facuta de radar si copii dupa plicurile care arata, ca scrisoare recomandata a fost primita de posta din, in cazu meu, Glina, unde a stat 15 zile
si retrimisa retur, La retur este bifat ,,Nereclamat". La cutia postala nu am primit instintare, iar Postasul nu ma sunat pe mobil, cum procedeaza in cazul in care am un colet,recomandata etc.
Pe site-ul Prefecturii din Pisa,este o rubrica, unde se pot vedea informatii despre amenzii rutiere, cu depasirea vitezei legale, Am vrut sa vad procesul verbal original. Dupa datele pe care le-am introdus - nr, procesului verbal, data si nr. auto- nu am gasit nimic.
O sa trimit un mail la Prefectura cu cazul meu, sa vedem ce raspund. O sa va informez cand aflu ceva.
Daca aveti alte informatii va rog le postati.
O zi buna, va multumesc ,
Răspuns la discuția Amendă Italia
Buna ziua, sunt in aceasi situatie. Imi puteti spune cum ati procedat si daca ati rezolvat ceva?
Am vazut ca mai sunt persoane in situatia aceasta.
Multumesc.