avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate Alina Suba

Activitate Alina Suba

Buna seara am citit com de aici si vreau sa va spun ca actele mele erau acasa intr-un diplomat de plastic facut special pentru asemenea acte, contractul casei, certificatul meu de nastere si al tatalui meu, buletinul meu a expirat dar din cauza contractului nu il pot reface....(copiile toate la toate actele inclusiv contractul casei, erau in acel dosar) exista oameni care au si banuiesc ca majoritatea au, doar ca atunci cand te loveste ghinionul o face foarte bine. Inca ma gandesc ce s-a intamplat de a disparut acel diplomat subit... nu mai conteaza, vroiam sa va spun ca da se poate, cum?! Inexicabil... banuiesc ca trebuie sa merg la starea civila sa scot certificatul meu de nastere... cu asta ar trebui sa incep... restul ma voi interesa pe parcurs. Alta idee nu am
In concluzie sa nu va mai fie greu sa credeti pe viitor deoarece posibilitati sunt f multe ca actele puse bine toate intr-un loc sa se evapore peste noapte. Nu vreau sa acuz, am niste banuieli dar tot aud nu am fost eu... fara dovezi degeaba banuiesc eu. Iar eu cand am plecat cu sotul meu la el acasa ca acolo era casa mea unde m-am nascut, am vazut actele cu ochii mei si eu si el inainte sa plecam de la mine, erau pe pat putin sub patura deoarece am plecat in graba... apoi au fost de negasit. Explicati-o pe asta va rog, exclus intrarea altor pers straine in casa.


Justitiarul711 a scris:

Chiar toate? Aveati diplomele cu dvs? Permisul de conducere? Livretul militar? Cartea de alegator? Nu aveti nici macar o copie ratacita in posesie? Mi-e greu sa cred ca un om nu are in casa nici macar o copie dupa actele sale.