avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1649 soluții astăzi
Forum Activitate Valentin-Andrei

Activitate Valentin-Andrei

Bună dimineața,am și eu o întrebare pentru un avocat să mă poată lămuri.
In anul 2019 mi-am deschis o ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ care a funcționat bine până în anul 2020 cand a venit pandemia peste noi.Pana in anul 2022 mi-am achitat datoriile la stat iar din luna iulie 2022 am rămas fără contabil și nu am mai avut cum să îmi trimit declarația unica și bineînțeles nici bilanțul nu mi s-a făcut.Anul 2023 nu am trimis nimic către ANAF din lipsa de contabil iar acum a-și vrea sa îmi bag firma in faliment că nu mă mai pot descurca.Acum întrebarea mea este ce trebuie sa fac mai departe pentru că firma sa îmi Intr in faliment?
Buna ziua ,nu a primit nimic la mâna de aceea e ceva ciudat că i-am reținut permisul fara a-i zice ceva sau macar sa ii de-a o dovadă că are voie să conducă sau nu.De aceea am apelat la acest sit poate mă ajută cineva să ștu ce să fac mai departe
Buna ziua,am și o întrebare și o nelămurire în același timp fiul meu a fost oprit de poliția din Vaslui sâmbătă dimineață unde l-a testat cu alcooltest și i-a ieșit 0 după aia i-au făcut control corporal și l-au luat la spital pentru ai lua analize la sânge și urină deoarece nu poliția care la oprit nu aveau drugtest la ei.Copilul meu a mers de bunăvoie la spital unde i s-au luat probe,.Am uitat sa precizez că înainte de toate i s-a luat permisul de conducere pe motiv că e un pic deteriorat,,dar lui nu i s-a dat nici o dovadă la mâna precum mai are voie sa conducă sau nu.Dupa probele luate poliția l-au luat la secție să îi facă proces verbal pe nu știu ce bază că nu la lăsat să citească ce au scris ei acolo grabindul sa semneze.Vreau și eu să știu ce pot face ca,copilul meu să își recupereze permisul