avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1442 soluții astăzi
Forum Activitate negru mircea

Activitate negru mircea

M a scris:

Da...mi-a sarit de pe trotuar...de asta nu am apucat sa il evit pentru ca era autobuzul si nu l-am vazut la timp.Totusi era pe trecerea de pietoni....asa au constatat cei de la Politie chiar daca eu vazusem autobuzul cu roata din fata calcand pe trecere de asta nu mi-a trecut prin cap ca cineva s-ar mai angaja sa treaca strada.
Va multumesc din suflet pentru raspunsuri!


Oameni buni, fata mea si sotia au fost lovite pe trecerea de pietoni de un sofer care, cu toate ca venea pe banda a doua iar masina de pe prima banda oprise sa le acorde prioritate de trecere, le-a busculat serios. Din fericire sotia a amortizat lovitura iar fiica-mea s-a ales doar cu sperietura. Sotia este aproape aproape imobilizata ( cu toate ca in scrisoarea medicale sunt trecute doar traumatisme care nu necesita ingrijiri ).

Fiind la randul meu sofer, nu doresc sa-l vad pe vinovat in puscarie sau sa i-au pielea de pe el, dar, totusi, cine poate evalua pentru un copil, si chiar pentru un adult, trumatismul fizic si poate cel mai greu de indurat - cel moral, psihic.

Ce vina au fetele mele in situatia aceasta ? Nici nu au alergat, chiar daca noi soferii ne mai grabim, cascati oameni buni ochii ca altfel distrugem si viata altora si pe a noastra.

Cred ca o pot intelege pe dna cu 500 mil. lei vechi. Fiecare isi simte diferit durerea produsa, nefiind simple masinarii pe care sa le repari cu doua chei si un ciocan.

Exista o vorba " daca nu be#esti ochii be#esti p**a.

#-o