avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie punct de lucru

imi cer actul constituiv al SC dar este cel din 2004, acum in 2007 inca nu l-am facut, iar in 2005 s-a schimbat actionariatul, trebuie sa depun si dovada schimbarii???
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 11:40, 25 Februarie 2007
Daca ai timp sa cauti in Legea nr.31/1990 poate postezi articolul in care se prevede ceea ce ai sustinut cu privire la actul constitutiv. Eu nu l-am gasit sau poate am sarit peste el.
Eu raman la parerea pe care am expus-o mai sus...actul constitutiv este unul singur, la el se poate face modificari sau completari. Nu cred ca poate fi "republicat"#-o
numai pt modificarile facute dupa 01.01.2007 se pretinde ca actul aditional sa fie insotit de actul constitutiv refacutB-)
Si te costa mai mult decat ai infiinta o societate:((
In prezent, dupa orice modificare care intervine se va intocmi un act constitutiv nou care sa contina toate modifcarile.
In prezent, dupa orice modificare care intervine se va intocmi un act constitutiv nou care sa contina toate modifcarile.
In prezent, dupa orice modificare care intervine se va intocmi un act constitutiv nou care sa contina toate modifcarile.

Alte discuții în legătură

Acte aditionale act constitutiv doriacristina doriacristina De-a lungul ultimilor ani, am facut mai multe acte aditionale la actul constitutiv (schimbare locatie, adminstrator, etc). Trebuia sa duc la ORC fiecare act ... (vezi toată discuția)
Act constitutiv alina_cj alina_cj Buna ziua, Cand se modifica hot. AGA, trebuie modificat si actul constitutiv? Si mai trebuie inregistrat la ORC? (vezi toată discuția)
Aport natura teren - act constitutiv autentic si la modificare ? ionutanton777ro ionutanton777ro Este vorba despre un SRL deja infiintat. Unul din asociati aduce ca aport un teren. Este clar ca actul modificator, care practic reprezinta un titlu de ... (vezi toată discuția)