Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie punct de lucru

imi cer actul constituiv al SC dar este cel din 2004, acum in 2007 inca nu l-am facut, iar in 2005 s-a schimbat actionariatul, trebuie sa depun si dovada schimbarii???
Daca ai timp sa cauti in Legea nr.31/1990 poate postezi articolul in care se prevede ceea ce ai sustinut cu privire la actul constitutiv. Eu nu l-am gasit sau poate am sarit peste el.
Eu raman la parerea pe care am expus-o mai sus...actul constitutiv este unul singur, la el se poate face modificari sau completari. Nu cred ca poate fi "republicat"#-o
numai pt modificarile facute dupa 01.01.2007 se pretinde ca actul aditional sa fie insotit de actul constitutiv refacutB-)
Si te costa mai mult decat ai infiinta o societate:((
In prezent, dupa orice modificare care intervine se va intocmi un act constitutiv nou care sa contina toate modifcarile.