Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Raspuns la contestatia unei decizii a procurorului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Raspuns la contestatia unei decizii a procurorului

Legal in 20 zile dupa comunicare, se poate face contestatie la decizia procurorului intr-un dosar penal.In speta s-a dat NUP, procurorul are un termen in care raspunde faptuitorului?
am, inteles...multumesc

Daca nu exista vreo sanctiune sau vreo motivatie suficient de directa catre prim-procurorul obligat legal de a raspunde, evident ca isi permite sa ignore cu buna stiinta o contestatie.