Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Achizitie autoturism in leasing
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Achizitie autoturism in leasing

Salutare!

Am o intrebare, poate ma ajuta cineva!

Am depus 3 cupoane rabla si actele necesare unui contract de leasing exact inainte de schimbarea TVA-ului, pe 28 iunie, daca nu ma insel.
Datorita modificarii TVA-ului si reglementarilor pe partea de creditare, firmele de leasing nu mai functioneaza de atunci.
Am tot asteptat sa isi schimbe sistemul informatic, dar se pare ca reglemetarile pe creditare nu sunt aplicabile si pe leasing.
In 30 de zile dealerul este obligat sa livreze masina, daca este luata prin programul Rabla 2010. Eu vreau in continuare sa fac leasing, dar nu stiu ce se intampla cu cupoanele ( au zis ca se poate obtine o amanare) sau cand se reia activitatea de leasing.
Daca ajuta cu ceva, vreau sa facun leasing la Unicredit Leasing.

Aveti idee ce se intampla cu leasingul, cand se reia activitatea, care este starea in momentul acesta?

Va multumesc!
Salutare!
Nu ma poate ajuta nimeni ? :(