Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... legea pensiilor 19/2000
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

legea pensiilor 19/2000

In tabelul 4 privind reducerea varstei standard de pensionare pentru grupa I-a de munca nu este prevazut reducerea aferenta pentru anii fara sot( ex. 15, 17,19 ani lucrati)
Cum se calculeaza anii de reducere aferenti?
Multumesc!

Dar ce alte argumente ma sfatuiti sa aduc in favoarea mea ptr. a nu mi se diminua pensia?
Mihai17, utilizator