Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Distanta legala pt construire fata de stalp de inalta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Distanta legala pt construire fata de stalp de inalta tensiune

Buna seara,apelez ca si in alte data la expertii prezenti aici.
As dori sa stiu care e distanta legal prevazuta pt a se autoriza o constructie(distanta minima)fata de un stalp de inalta tensiune,aflat langa un teren.
Va multumesc anticipat,o seara placuta!
Cred ca cel mai bine este sa intrebati un specialist de la ELECTRICA.