Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... debatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

debatere mostenire

Revin cu intrebarea legata de mostenire.
Pamantul si restul bunurilor erau pe numele bunicii mele, fata ei ( mama mea ) decedata, fara frati.....intrebarea era daca tatau meu are dreptul la averea soacrei, respectiv bunica mea sau noi nepotii din partea mameii suntem singurii mostenitori...
O jurista de la o primarie, a zis ca tatal nu are nici un drept
Va multumesc pentru rapunsuri
doar dvs aveti dreptul la pamant, casa oricum e a dvs prin contract de vanzare-cumparare.