Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La TB ce inseamna prescurtarile din denumirea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La TB ce inseamna prescurtarile din denumirea completelor CC-CA14 si C14-CA

Buna ziua,
As avea si eu niste nedumeriri/intrebari
La TB la sectia IX Adm si Fiscal ce inseamna prescurtarile din completele CC-CA14 si C14-CA
Ambele complete (sau e unul si acelasi ) au sedinta in aceeasi zi si la aceeasi ora.
De fapt e acelasi complet? In acest caz ce judeca intai? CC inseamna Camera de Consiliu? In acest caz se citeaza partile? Ambele sedinte se tin in aceeasi sala si judecatori, una dupa alta?

Cu multumiri
TMB:
CC-CA14 = CC -camera de consiliu si CA14 complet administrativ nr. 14 (numerotarea completelor de judecata din tot TMB)
- daca dosarul se judeca in camera de consiliu, partile nu se citeaza, prin urmare partile nu participa la judecata.
Multumesc=D>
Am formult actiunea.
-Pot trimite cu maxim 5 zile inaintea primului termen si CONCLUZII SCRISE+
JURISPRUDENTA?
da. daca nu doriti sa fiti prezent la termen, solicitati judecarea si in lipsa.