avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La TB ce inseamna prescurtarile din denumirea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La TB ce inseamna prescurtarile din denumirea completelor CC-CA14 si C14-CA

Buna ziua,
As avea si eu niste nedumeriri/intrebari
La TB la sectia IX Adm si Fiscal ce inseamna prescurtarile din completele CC-CA14 si C14-CA
Ambele complete (sau e unul si acelasi ) au sedinta in aceeasi zi si la aceeasi ora.
De fapt e acelasi complet? In acest caz ce judeca intai? CC inseamna Camera de Consiliu? In acest caz se citeaza partile? Ambele sedinte se tin in aceeasi sala si judecatori, una dupa alta?

Cu multumiri
Cel mai recent răspuns: Oana Mitran-costache , Avocat 15:58, 30 Octombrie 2010
TMB:
CC-CA14 = CC -camera de consiliu si CA14 complet administrativ nr. 14 (numerotarea completelor de judecata din tot TMB)
- daca dosarul se judeca in camera de consiliu, partile nu se citeaza, prin urmare partile nu participa la judecata.
Multumesc=D>
Am formult actiunea.
-Pot trimite cu maxim 5 zile inaintea primului termen si CONCLUZII SCRISE+
JURISPRUDENTA?
da. daca nu doriti sa fiti prezent la termen, solicitati judecarea si in lipsa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire vasile2013 vasile2013 In ce act intern pot gasi ce reprezinta prescurtarile referitoare la completul de judecata? Spre exemplu: Complet CC - CA20- Sectia Contencios; Complet AR9- ... (vezi toată discuția)
Complet cc-ap Cc-ap Cc-ap Buna ziua, La prima sedinta s-a dat amanare pronuntare in termen de 15 zile. La urmatorul termen completul are denumirea: CC-AP -Cc inteleg ca este camera de ... (vezi toată discuția)
Citatie pentru investire cu formula executorie?!!! ENGFULL ENGFULL am cerut investirea cu formula executorie a 2 bilete la ordin refuzate de banca pentru lipsa de disponibil si am primit citatie ..... trebuia sa primesc ... (vezi toată discuția)