Forum Discuţii juridice Executare silită bilet la ordin avalizat
Discuție deschisă în Executare silită

bilet la ordin avalizat

Am facturi iesi din termen.Daca introduc BO avalizat si nu este disponibil in cont in cat timp de la refuzul acestui se poate executa acesta si ce repercursiuni are?
Valoarea este de 6000ron este suficienta pentru implicarea unui executor judecatoresc?
la ce se refera debitorul principal?
la emitentul bo
emitentul BO este administratorul
bo apartine unei societati, nu administratorului..se vor popri conturile societatii respective
multumesc de ajutor
sper sa o rezolv amiabil daca nu acum stiu ce am de facut