Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie

buna ziua
ce trebuie sa fac pentru a inainta o contestatie sa imi iau permisul pentru 30 de zile?
nu...dar as avea martor
Dar cazul s-ar putea solutiona in mai putin de o luna?
As putea ca din ianuarie sa pot retrage plangerea..si sa predau permisul?
Daca urmati pasii care vi s-au indicat mai sus, da.
in acea plangere trebuie sa mentionez faptul ca m-a luat din strada si ca asta ar fi motivul pentru care fac contestatie?
Nu stiu cum sa formulez acea plangere.
Nu sunteti cazul cu masina avariata pentru ca a lovit un caine de acum 2 zile?
ba da