Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul pentru cresterea copilului

Daca voi depune dosarul pt. concediu ICC in luna decembrie 2010
1) cand voi primi decizia de aprobare?
2) oficial voi fii in ICC din 1 decembrie chiar daca banii ii voi primi cam peste 2 luni, voi beneficia de 2 ani cu plafon intre 600-3400? sau conform noii decizii de 1 an cu acelasi plafon ?
Multzumesc de raspuns insa pe mine ma intereseaza daca
s-a dat deja noua lege "2 ani de concediu pentru cresterea copilului cu indemnizatie plafonata la 1200 lei sau 1 an de concediu cu indemnizatie plafonata la 3400 lei "; altfel spus OUG 148/2005 a fost modificata prin Legea 257/2008 ulterior prin Legea 118/2010 (art.12)..
sau unde sa verific aceasta noua lege?
Veti afla de pe acest forum atunci cand va aparea in M.O. actul normativ de modificare a OUG 148/2005.