Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... actiune divort- respinsa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

actiune divort- respinsa

buna ziua,
ce se intampla cand la al doilea termen judecatoarea respinge actiunea considerand ca nu sunt suficiente motive pt divort ( este recunoscuta pt astfel de "idei") .. precizez ca s-a facut ancheta, s-au audiat martori...

care este urmatorul pas?
Multumesc!
ASTA SE INTIMPLA CIND UNII OAMENI SE ZGIRCESC SI NU ISI IAU UN AVOCAT, CIT DE MIC SI AMARIT O FI EL :D
Domnule, nu stiu cat dfe norocos sunteti, dar atentia e clar ca nu va caracterizeaza. Persoana care a initiat topicul a avut avocat!
Nu stiu cat de sigur este faptul ca a avut un avocat.De ce nu am putea avea in vedere si ipoteza ca pur si simplu nu a avut un avocat ?
Pare mai credibila aceasta varianta decat cea in sensul ca ar fi avut avocat.Este prea putin probabil faptul ca daca ar fi avut avocat s-ar fi intamplat asa.
Deci, indiferent cat de atent sau neatent a fost este foarte posibil sa fi gandit bine ( ma refer la cel norocos sau nu).

avocat Claudiu Lascoschi
Atunci haideti sa presupunem ca toti userii mint pe forum si gata! Care mai e finalitatea?
Daca omul a spus ca un avocat i-a facut cererea, ce motiv avem sa spunem ca nu-i asa?

In cazul de fata, avocatul mi se pare ca a fost problema. Din pacate pentru meseria mea. :(
AVLIL a scris:

Atunci haideti sa presupunem ca toti userii mint pe forum si gata! Care mai e finalitatea?
Daca omul a spus ca un avocat i-a facut cererea, ce motiv avem sa spunem ca nu-i asa?

In cazul de fata, avocatul mi se pare ca a fost problema. Din pacate pentru meseria mea. :(

Daca un avocat i-a facut cererea am putea presupune, dar ACEST LUCRU NU INSEAMNA CA A FOST SI ASISTATA DE UN AVOCAT. E O MARE DIFERENTA.

Deci, concluzia este ca nu a stiut acea persoana se se judece ca sa spun asa si singura ei vina a poate tocmai aceea ca.........NU A FOST ASISTATA DE UN AVOCAT IN FATA INSTANTEI.

Ca sa nu mai spun ca, poate acea persoana a uitat sa ii spuna acelui avocat ca are si un copil minor.
Si atunci....:-/

avocat Claudiu Lascoschi