Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma

buna seara, vreau sa-mi infiintez o firma de spalat covoare si vreau sa stiu pe urma in timp daca o sa-mi mearga afacerea pot face pe acceasi firma si spalatorie auto?
Imi mai trebuie si alte autorizatii pentru spalatorie auto daca detin o firma de spalatorie covoare?
Pentru ambele coduri aveti nevoie de autorizatie de la mediu.
Sfatul meu este includeti la constituire codurile indicate de dna. Adriana, iar in momentul in care se obtine autorizatia de la mediu si va obtiene pt ambele.

La constituire, taxele sunt aceleasi indiferent de codurile incluse in actul constitutiv, din cate stiu si la Autoritatea pentru Protectia Mediului este la fel.

De asemenea, va sfatuiesc sa va informati din timp care sunt conditiile impuse de cei de la mediu pentru eliberarea autorizatiei.

Bafta!