avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... stagiatura consilierului juridic este de 2 ani chiar ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

stagiatura consilierului juridic este de 2 ani chiar daca nu e inscris in CCJ?

Revin cu o intrebare la care nu am primit nici un raspuns. Jristul este considerat stagiar 2 ani "la debutul"in meserie chiar daca nu e inscris in colegiu? Institutia in cadrul c areia lucreaza trebuie sa ii asigure un indrumator?
Doamna Tunde,

Am citit mesajul dumneavoastra si sunt interesata de un indrumator .
Lucrez ca si consilier juridic inr-o institutie de stat si doresc sa-mi rezolv situatia in privinta definitivarii.
. tel 0724060002 .

Va multumesc.

Cu respect, Preda Diana
diana
din ce localitate esti ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier juridic definitiv dragi colegi consilieri juridici, care doriti sa intrati in avocatura si sunteti definitivi, am o intrebare pentru voi: cum ati dat examenul de definitivat? ... (vezi toată discuția)
Consilier juridic definitiv? luca_claudia72 luca_claudia72 poti sa-ti dai definitivatul ca si consilier juridic daca ai un contract de munca ca cj de 2 ani ? adevarul e ca nu m-am inscris in uccj...mi s-ar recunoaste ... (vezi toată discuția)
Despre consilieri juridici MirceaWlf MirceaWlf Bună ziua, am o nelămurire despre cum se obține titlul de “consilier juridic stagiar”. Acesta se obține odată cu înscrierea într-un Colegiu al ... (vezi toată discuția)