Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Aducerea de martori mincinosi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Aducerea de martori mincinosi

Marturia mincinoasa stiu ca se pedepseste de la 1 la 5 ani de inchisoare...

Dar se poate pedepsi propunerea facuta cuiva sa vina de martor mincinos? Sau efectiv chemarea de martori mincinosi?

pai,asta ziceam si eu,undeva se opreste:))