Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

O mica definitie si mici explicatii vis-a-vis de ...REVISAL?
ok
eu am la unitate un registru in care inregistrez c.i.m. ( este altul decat registrul de intrai-iesiri al unitatii) , iar numerele date contractelor le trec in revisal. e corect?
bittta a scris:

eu am la unitate un registru in care inregistrez c.i.m. ( este altul decat registrul de intrai-iesiri al unitatii) , iar numerele date contractelor le trec in revisal. e corect?

Este corecta aceasta procedura ...:)
Am citit in ultimele zile " Fiecare angajator are obligatia de a infiinta un registru general de evidenta a salariatilor, si de a-l prezenta inspectorilor de munca, la solicitarea acestora." Revenim la inscrierea pe hartie sau in format excel a datelor care ar fi trebuit scrise in cartea de munca? Sau asteptam sa se modfice REVISAL-ul? Adica sa se introduca rubricile referitoare la salarii, sporuri, etc?
Este vorba despre registrul de evidenta al salariatilor in format electronic ... urmeaza a se modifica programul REVISAL in viitorul apropiat pentru a se putea introduce si salariiile , suspendarea c.i.m. etc .