Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale asigurare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

asigurare firma

Daca putem infiinta firma ...avem nevoie de asigurare pentru tot ca sa fie legala?
intentionez sa prestez singur munca pt firma. in acest caz cum procedez?
Exista si asigurari pentru firma, de exemplu :
- Asigurari de Bunuri - pentru cladiri, si bunuri mobile
- Asigurarea echipamentelor electronice
- Asigurari privind intreruperea activitatii, pierdere de profit si acoperirea cheltuielilor suplimentare
- Asigurari Cargo si raspundere civila aferenta etc.