avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... calculul pensiei magistratilor
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

calculul pensiei magistratilor

citeam zilele astea un articol din ziar referitor la modul de calcul al pensiilor pentru fostii magistrati......(in baza legii 303) , in functie de venitul realizat in ultimele 12 luni inainte de pensionare si nu in functie de procentul de cotizare.......ca la ceilalti pensionari....!!!!
nu e o discriminare,,,,,la fel ca in cazul acordarii indemnizatiei unice pentru cresterea copilului (indiferent cat a cotizat mama salariata)???
astept pareri...........
Andreea Lisievici a scris:

Daca aveti vreo nemultimire legata de activitatea mea pe forum puteti scrie un mesaj privat catre Admin.


Va dati mare si considerati ca le stiti pe toate.:hammer:
Chiar nu va inteleg acest comportament .
Ati intrat pe un forum sa discutati despre problemele pe care le aveti sau le intampina alti utilizatori sau doar sa ne ironizati si sa dati raspusuri offtopic?

Cred ca este cazul sa va comportati civilizat ... nu cred ca este cazul sa ne jigniti un coleg sau o colega.
Ultima modificare: Joi, 10 Aprilie 2008
Cornel Vasile, Consilier juridic
558ma a scris:

Va dati mare si considerati ca le stiti pe toate.:hammer:


hai sa facem o intelegere. avem doua variante de viitor.
eu as alege-o pe cea in care incercati sa descoperiti partile bune ale forum-ului.
aici suntem toti asa cum ne arata scrisul.
sunt sigur ca puteti sa va integrati in comunitatea noastra si altfel decat cu #-o si :hammer:.
multumesc pentru intelegere.
o seara placuta.
elis a scris:

Chiar nu va inteleg acest comportament .
Ati intrat pe un forum sa discutati despre problemele pe care le aveti sau le intampina alti utilizatori sau doar sa ne ironizati si sa dati raspusuri offtopic?

Cred ca este cazul sa va comportati civilizat ... nu cred ca este cazul sa ne jigniti un coleg sau o colega.

Pe dumneavoastra chiar nu vreau sa va supar, sunteti OK.
Dar d-ra da raspunsuri la fel ca si mine. a se vedea postarile.
Imi cer scuze fata de d-voastra dar sa nu se mai dea mare acesata d-ra. Sunt si alti consultanti care nu se comporta ca dansa.
O seara buna.:hm:
admin a scris:

558ma a scris:

Va dati mare si considerati ca le stiti pe toate.:hammer:


hai sa facem o intelegere. avem doua variante de viitor.
eu as alege-o pe cea in care incercati sa descoperiti partile bune ale forum-ului.
aici suntem toti asa cum ne arata scrisul.
sunt sigur ca puteti sa va integrati in comunitatea noastra si altfel decat cu #-o si :hammer:.
multumesc pentru intelegere.
o seara placuta.


Nu intru nici cu capul si nici nu sunt batut in cap.
Am inteles mesajul d-voastra, dar cred ca ar trebui sa limitati puterile acestei d-re.
Poate mai postati si niste glume, sunt persoane care nu stiu sa zambeasca.
O seara buna.

Alte discuții în legătură

Poti practica profesia de consilier juridic numai daca ai terminat facultatea de drept? lara_lar20@yahoo.com lara_lar20@yahoo.com :\">se poate practica aceasta profesie doar cu studii juridice terminate? sau este obligatoriu sa urmezi si cursuri/ stagiatura (vezi toată discuția)
De ce sa fiu avocat? Roland Mindrila Roland Mindrila Am deschis acest subiect sa aflam păreri pro și contra acestei meserii, avantaje dezavantaje fata de alte meserii, din domeniul juridic și alte ... (vezi toată discuția)