Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... concurs sau infractiune unica?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

concurs sau infractiune unica?

Buna seara! am si eu o intrebare: daca o persoana savarseste o fapta care intruneste atat o circumstanta de la omor calificat cat si una de la omor deosebit de grav este concurs intre cele doua tipuri de omor sau este o singura infractiune?
desi poate un pic cam tarziu va multumesc tuturor!