Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intabulare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intabulare imobil

As dori sa aflu daca se poate intabula o casa pe un minor de cateva luni si daca da ,ce implica acest lucru.Casa va fi cumparata de noi parintii si am dori sa o intabulam pe el daca se poate.Ce obligatii sau probleme implica aceasta.
Va multumesc!
intabularea se face pe numele celor care cumpara casa fiindca aceia sunt de drept si de fapt proprietarii.