Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permisul de conducere nou
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permisul de conducere nou

Daca detin un permis de conducere din anul 2007( de tip vechi ) sunt obligat ca pana in anul 2012 sa il schimb cu un tipizat de tip nou ? Am aceasta obligatie chiar daca aceta este inca valabil ?
Permisul dvs.este valabil pana la expirare.
Da, il schimbati cu un pic inainte de expirare.