Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recuzare judecator
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recuzare judecator

ce motive sunt intemeiate pt a recuza un judecator?
Recuzarea este o chestie periculoasa, sunt avocati vechi care se lauda ca nu au recuzat niciodata. Trebuie facuta pe motive clare si intemeiate. Asa doar pentru ca se uita judecatorul urat, va intoarce vorba sau intreaba martorii intr-un stil mai agresiv eu zic ca nu prea se impune...