Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sunt in medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sunt in medical

Buna ziua!
Sint in medical de 91 de zile. Trebuia sa mi se dea trimiterea catre somaj dar mi-am luat medical. Acum incerc sa-mi prelungesc pana la 120 de zile. Aveam CM pana pe 7 inclusiv. Daca nu voi putea obtine prelungirea CM, voi avea 2-3 zile lipsa la servici, ce - mi poate face angajatorul in aceasta privinta? Mentionez ca relatia cu angajatoul este tare rea , desi sunt in mediul financiar si fara nici un fel de sanctiune de 15 ani. Brusc conducere noua si probleme noi.
Multumesc frumos!
multumesc frumos!
o sera faina,