Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale declarare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

declarare punct de lucru

Daca o firma are inchiriat un spatiu pe care il foloseste drept showroom (in spatiul respectiv nu are loc nici o activitate comerciala, persoana angajata acolo asigurand doar paza), acesta trebuie declarat punct de lucru?
In ce conditii un spatiu inchiriat de o firma nu trebuie declarat punct de lucru?
In situatia in care o societate comerciala desfasoara activitate si in alta locatie, in afara sediului social, se impune infiintarea unui punct de lucru.
Asta indiferent daca desfasoara o activitate sau este doar un showroom.
Mai mult, punctul de lucuru trebuie declarat si la Admin Fin, in caz contrae existand posibilitatea ca toate cheltuielile cu respectiva locatie sa nu fie deductibile.

Multumesc.