avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1439 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contract de prestari servicii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contract de prestari servicii

Buna ziua, as vrea sa stiu in cazul in care am contract individual de munca la o institutie si mai am un contract de prestari servicii la alta institutie sunt obligata sa platesc contributia de asigurari de sanatate si pentru contractul de prestari servicii( mi se retine din contract somaj si pensie) Cu multumiri
Cel mai recent răspuns: cristea luminita , utilizator 16:36, 11 Aprilie 2011
Am un contract de prestari servicii pentru activitati de resurse umane. Cu multumiri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi de autor kp_laura kp_laura va rog sa ma lamuriti care sunt obligatiile salariale ale angajatorului si angajatului in cazul unui contract pe drepturi de autor; va multumesc! (vezi toată discuția)
Declaratii de venit ALIOSA ALIOSA OUG 58/2010 se aplica si in cazul in care ai un contract de prestari de servicii cu un venit lunar de 160 lei brut cu retinerea impozitului la sursa, fiind ... (vezi toată discuția)
Contributii contracte civile vicsilron vicsilron Buna ziua, Am o mare nelamurire, si sper sa ma puteti ajuta. Ce contributii se opresc la contractele civile? Eu stiam de cas, somaj si impozit. Sanatatea se ... (vezi toată discuția)