Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nelamuriri legate de formalitatile ini sucesiuni
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nelamuriri legate de formalitatile ini sucesiuni

Acum doua luni a murit tatal meu. Notarul imi cere sa duc acte doveditoare ale averii tatalui meu ca sa poata deschide masa succesorala iar banca la care stiam ca are depusi banii (Credit Bank) a refuzat sa-mi ofere orice informatie pentru ca nu am dovedita calitatea de succesor. Asta e doar unul din aspectele unei serii mai mari de complictii dar ilustreaza destul de bine senzatia de cerc viciios cu care ma confrunt. Puteti sa ma ajutati?
Multumesc!