Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract vanzare-cumpare=titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract vanzare-cumpare=titlu de proprietate

buna ziua,
detin un contract de vanzare-cumparare pe un teren intravilan. acest contract este echivalentul titlului de proprietate? pt ca am fost la primarie sa-mi faca titlu si cei de acolo mi-au spus ca nu se poate, atunci cand exista un contract de vanzare-cumparare nu se poate face titlu de proprietate.
De ce ar trebui sa va dea Primaria terenul?