Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divortata in ro,fara sa fac schimbarea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divortata in ro,fara sa fac schimbarea numelui///casatorie in alta tara...

sunt divortata de multi ani,sentinta estipuleaza schimbarea numelui,dar n-am facut-o pana acum;e posibila casatoria in alta tara,avand in vedere ca iau numele sotului de aici?
multumesc
Puteti obtine o noua carte de identitate personal in tara sau prin mandatar cu procura speciala autentificata la misiunea diplomatica sau oficiul consular roman din tara de resedinta. Sunt necesare si niste fotografii de dimensiuni speciale certificate de ambasada sau consulat.
Nu sunt acceptate procurile autentificate de notar strain, chiar daca sunt apostilate sau supralegalizate.